קורס מנהל עבודה בתשתיות

24

מבחינת מספר הפרויקטים, ענף התשתיות הוא לבטח קטן יותר מענף הבניין, אבל מבחינת גודל כל פרויקט ורמת המורכבות שלו, מדובר בענף גדול ומכובד מאוד, אליו מגיעים בדרך כלל הבכירים ביותר בכל תפקידי ההנדסה והבנייה. מה כולל ענף התשתיות? האם באתר בנייה של תשתיות קיים מנהל עבודה בדומה לאתר בנייה רגילה? האם מנהל העבודה צריך להשלים קורס מנהל עבודה בתשתיות? היכן ניתן להשלים את הקורס ומהם התנאים? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של המרכז ללימודי בניין.

מה ההבדל בין מנהל עבודה באתר בנייה ובין מנהל עבודה בתשתיות?

ובכן, תחום התשתיות הוא תחום שמביא את עקרונות ההנדסה אל הקצה ומגלם בתוכו מהלכים הנדסיים מורכבים, עבודה סופר מקצועית ומעורבות של אנשי המקצוע הבכירים ביותר בתחום ההנדסה והבניין. ככזה, נדרש כל בעל מקצוע לסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף הבניין והדברים נכונים גם לגבי מנהל העבודה. כל עובד בניין המבקש להתקדם בסולם הדרגות ולהפוך למנהל עבודה, יודע שמדובר בתהליך קפדני מאוד שמחייב עמידה בקריטריונים מחמירים של ניסיון, השכלה רשמית ועמידה במבחני רישוי והסמכה. במקרה של קורס מנהל עבודה בתשתיות, הקריטריונים הם אפילו מחמירים יותר ומחייבים ניסיון נוסף בתחום ניהול העבודה.

מנהלי עבודה מוסמכים

במה שונה קורס מנהל עבודה בתשתיות מקורס מנהל עבודה רגיל?

ובכן, למעשה מדובר במסלול השלמה או במסלול לימודים משולבים הקרוי מנהל עבודה בבניין ובבניה הנדסית. ככלל, ישנה הבחנה בין עולם הבניין הכללי ובין עולם הבנייה ההנדסית. בניה הנדסית היא בניה מורכבת יותר ברמה המקצועית, אך גם גוררת אחריה מורכבויות גדולות יותר גם בתחום הלוגיסטיקה, ניהול עובדים, ניהול תקציבים ולוחות זמנים ובטיחות בעבודה. בכדי להבטיח שכל בעלי המקצוע שנוטלים חלק בפרויקטים הנדסיים בתחום התשתיות, עומדים בסטנדרטים הנדרשים, ישנה הקפדה על רמת ההסמכה והרישוי של כל בעלי המקצוע בפרויקט ובכלל זה של מנהל העבודה. במסגרת קורס מנהל עבודה בתשתיות, לומדים המשתתפים את כל מעגלי הידע הנדרשים להם על מנת לנהל אתר בנייה בתחום התשתיות, עם כל הדגשים ההנדסיים המאפיינים פרויקט כזה.

היכן ניתן ללמוד את הקורס?

קורס מנהל עבודה בתשתיות הוא אינו קורס שנלמד בכל מכללה או מוסד לימודים המציע מסלולי לימוד למקצועות הבניין. בישראל פועלים מספר מוסדות לימוד המציעים מגוון מסלולי לימוד, אך פונים בדרך כלל למקצועות המיין סטרים הכלליים. בכדי להשלים קורס מנהל עבודה בתשתיות, יהיה עליכם להצטרף לקורס המיועד ספציפית לבניה הנדסית ואשר מוכר ככזה על ידי הרשויות הרלוונטיות ובראשן משרד העבודה. כאמור, כחלק מתהליך ההסמכה, נדרש מנהל העבודה להשלים את ההשכלה הרשמית הנדרשת במסגרת קורס מנהל עבודה בתשתיות ובכדי לוודא שההשכלה אכן נרכשה ושנרכשה ההשכלה המתאימה, מפקח המשרד גם על תכניות הלימוד ומגדיר את נושאי הלימוד המינימליים שצריך קורס כזה לכלול. כאמור, לא כל מוסדות הלימוד עומדים בקריטריונים הללו ולכן חשוב מאוד לאתר את המכללות שמציעות את הלימודים הספציפיים שיאפשר לכם להשתלב לאחר מכן בפרויקטי תשתית קטנים כגדולים.

המרכז ללימודי בניין הוא אחד ממוסדות הלימוד היחידים בישראל, שמציע את כל סוגי הקורסים במקצועות הבניין כגון קורס קבלן בניין, או גם למשל קורס ניהול פרויקטים בכלל זה מציע מסלול לימודים במסגרת קורס מנהל עבודה בתשתיות, ומיועד לאנשים המעוניינים להשתלב באתרי בנייה רגילה ובאתרי בניה הנדסית כדוגמת פרויקטים של תשתיות. גשרים, מחלפים, כבישים, מפעלי מיחזור, מפעלי תעשייה – בוגרי קורס מנהל עבודה בתשתיות של המרכז ללימודי בניין, יכולים להשתלב בכל סוגי הפרויקטים בענף התשתיות עם רישוי מלא והסמכה כנדרש על פי החוק.

פורטל קורסים בתחום הבנייה

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר
בלוג

מחזור חומרים

מיחזור הוא תהליך של הפיכת חומרי פסולת לחומרים או מוצרים חדשים. ישנן דרכים רבות למיחזור, אך הדרך הנפוצה ביותר היא

איטום חיצוני למבנה: כל הדרכים

איטום חיצוני למבנה הוא תהליך המגן על חוץ המבנה. זה נעשה כדי למנוע חדירת מים, אוויר ואלמנטים אחרים לתוך המבנה.

איך אפשר לטפל בייבוש נזקי מים?

נזקי מים מייבשים הם כאשר מים מחלחלים לתוך בניין וגורמים להתנפחות העץ. זה יכול להוביל לצמיחת עובש, קילוף צבע ובעיות

השלבים לקבלת היתר בנייה

בדרך כלל נדרשים היתרי בנייה לפני תחילת הבנייה באתר. בחלק מתחומי שיפוט ניתנים היתרי בנייה על ידי העירייה או מועצת

מעוניינים לקבל פרטים על קורס מפקחי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף על הקורס…