קורס מנהלי עבודה מקוצר

אם אתם מתעניינים בלימודי מנהל עבודה כחלק מהרצון שלכם להתקדם בענף הבנייה ולבנות לעצמכם קריירה מאתגרת, מספקת ורווחית, לבטח נתקלתם במסלול הלימודים של קורס מנהלי עבודה מקוצר. למי מתאים מסלול זה והאם כל אחד יכול להשתלב בו? האם פועלי בניין או אפילו מהנדסי בניין יכולים להשתתף בקורס כזה? באילו מוסדות לימוד ניתן להשלים את המסלול המקוצר של לימודי מנהל עבודה? על שאלות אלו ועוד עונים לכם המומחים של המרכז ללימודי בניין בישראל, שנחשב לאחד ממוסדות הלימוד המובילים בישראל בתחום מקצועות הבנייה.

מהו קורס מנהלי עבודה מקוצר?

ובכן, לימודי מנהל עבודה הם לימודים המפוקחים על ידי משרד הכלכלה וכל מוסד לימוד המעוניין ללמד את הקורס, חייב להיות מוסד מוכר מטעם משרד הכלכלה לשם כך. במסגרת לימודי הקורס, ישנם שני מסלולים מרכזיים: המסלול המלא והמסלול המקוצר. המסלול המלא הוא למעשה המסלול שמתאים לאנשים בעלי ניסיון של שנתיים עד חמש שנים בענף הבנייה, שמעוניינים להתמקצע בתחום ניהול העבודה של פרויקטים בענף הבניין. לצד מסלול זה, ישנו גם קורס מנהלי עבודה מקוצר שלמעשה נקרא מסלול השלמה ומיועד לקבלני בניין. קבלני בניין הם בעלי המקצוע הקרובים ביותר למנהל עבודה ולמעשה ההנחה היא שכל קבלן בניין יכול במידה מסוימת לנהל אתר בניה בעצמו. על כן, היקף ההכשרה הנדרשת לקבלן כזה היא מועטה ומצומצמת יותר ביחס לבעלי מקצוע אחרים בענף הבניין, מה שמאפשר לקבלנים להשלים את הלימודים במסגרת תהליך מקוצר.

ראו גם: קורס קבלני בניין

מה הם הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס?

קורס מנהלי עבודה הוא קורס שכולל בתוכו את כל הנושאים ומעגלי הידע שבהם צריך לאחוז מנהל עבודה על מנת לעמוד באחריותו במסגרת כל פרויקט בניה. נושאים אלה כוללים חומרי בניין, ציוד בניה, מלאכת הבניה, תורת הבנייה, יציבות מבנים, בטיחות בעבודה, ניהול כוח אדם ועובדים, דיני עבודה, קריאת מפות טופוגרפיות, קריאת דו"חות מדידה, קריאת תכניות בניה, ניהול אתר בניה וכן הלאה. אלו הם נושאים שבדרך כלל מצויים בליבת העיסוק של קבלני בניין ובמיוחד קבלני שלד, אך לא רק. המשמעות על כן היא שקבלנים אינם נדרשים ללמוד את כל הנושאים הללו ולבטח לא באותם היקפים.

יחד עם זאת, תכניות הלימוד עשויות להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, כשכל תכנית כזאת חייבת לעמוד במינימום הנדרש כפי שהוא מוכתב על ידי משרד הכלכלה שמפקח על לימודי מנהל עבודה, אך יכולה בהחלט לכלול גם נושאים נוספים או הרחבות בנושאים מסוימים. הרחבות אלה לעיתים נקבעות בהתאם לרוח הזמן ולנושאים הבוערים על סדר היום בענף הבניין. כך למשל, לאור תאונות העבודה הרבות בענף הבניין בשנים האחרונות, תופס נושא הבטיחות יותר ויותר נפח בלימודי מקצועות הבנייה ובכלל זה גם במסגרת קורס מנהלי עבודה מקוצר, וזאת במטרה להטמיע כללים וסטנדרטים כמה שיותר גבוהים בקרב אנשים שמחר אמורים לצאת לשוק ולשמש כמנהלי העבודה האחראים בפרויקטים בענף.
ראו גם: קורס נאמן בטייחות

האם נדרשת הסמכה נוספת?

מעבר ללימודי קורס מנהלי עבודה מקוצר, כל בוגר של הקורס מחויב להשלים את תהליך ההסמכה על פי נוהל הכשרת מנהלי עבודה בענף הבניין. הסמכה זו היא בעיקרה טכנית ובה נבחנים העמידה של כל מועמד להסמכה בקריטריונים המוגדרים בתקנות. במידה ואתם עומדים בקריטריונים הללו ועברתם בהצלחה את מבחן ההסמכה, תוכלו להפוך למנהלי עבודה מוסמכים ולהתחיל לעסוק בתחום. המרכז ללימודי בניין מציע לכם גם קורס מנהלי עבודה מקוצר לקבלנים ומתחייב לסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום לימודי מקצועות הבניין עם צוות מרצים בכירים ובעלי שם בענף.

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר
בלוג

מחזור חומרים

מיחזור הוא תהליך של הפיכת חומרי פסולת לחומרים או מוצרים חדשים. ישנן דרכים רבות למיחזור, אך הדרך הנפוצה ביותר היא

איטום חיצוני למבנה: כל הדרכים

איטום חיצוני למבנה הוא תהליך המגן על חוץ המבנה. זה נעשה כדי למנוע חדירת מים, אוויר ואלמנטים אחרים לתוך המבנה.

איך אפשר לטפל בייבוש נזקי מים?

נזקי מים מייבשים הם כאשר מים מחלחלים לתוך בניין וגורמים להתנפחות העץ. זה יכול להוביל לצמיחת עובש, קילוף צבע ובעיות

השלבים לקבלת היתר בנייה

בדרך כלל נדרשים היתרי בנייה לפני תחילת הבנייה באתר. בחלק מתחומי שיפוט ניתנים היתרי בנייה על ידי העירייה או מועצת

מעוניינים לקבל פרטים על קורס מפקחי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף על הקורס…