פינוי בינוי בתל מונד

בעשור האחרון, הושקו שורה של תכניות ממשלתיות ומוניציפליות בתחום התכנון והבינוי ובהן תמ"א 38, תמ"א 38-2, פינוי בינוי, התחדשות עירונית ועוד. אחת התכניות היותר גרנדיוזיות בין כולן היא התכנית של פינוי בינוי. מה זה פינוי בינוי? מדוע נחשב פרויקט פינוי בינוי לפרויקט מאתגר מאוד? האם מדובר בתכנית ממשלתית או מוניציפלית? האם קיימת פעילות פינוי בינוי תל מונד? כל התשובות לכל השאלות, ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה פינוי בינוי?

ובכן, את המשמעות של המונח פינוי בינוי, אפשר להבין משמו של המונח עצמו. פינוי בינוי הוא פרויקט שבמסגרתו מפנים את כל הדיירים מהבניין, הורסים את הבניין עד היסוד ובונים אותו מחדש. בניגוד לתפיסה הרווחת, פינוי בינוי הוא פרויקט מוניציפלי במסגרת התחדשות עירונית בחסות ממשלתית ולא פרויקט ממשלתי טהור. מודל זה מתאים למבנים מיושנים מאוד שלא ניתן לשקם אותם, לחדש אותם או לשפץ אותם ולכן הורסים אותם עד היסוד ובונים אותם מחדש. הייחודיות של פרויקט פינוי בינוי תל מונד הוא שהדיירים עצמם לא צריכים לשלם עבור הפרויקט. את התשלום ליזם המבצע מעבירה לו הממשלה והרשות המקומית בצורת זכויות בניה. במסגרת הפרויקט, מקבל היזם זכויות בניה נוספות בבניין, אותן הוא מממש באמצעות בניית יחידות דיור נוספות אותן הוא מוכר וכך מפיק את הרווח. המשמעות היא שפינוי בינוי של בניין בן 4 קומות עשוי להסתיים עם בניין חדש בן 10 קומות, אליו יחזרו כמובן הדיירים המקוריים שלו בנוסף לדיירים חדשים שיאכלסו את הדירות החדשות.

Construction evacuation

מדוע נחשב פרויקט פינוי בינוי בתל מונד לכל כך מאתגר?

ובכן, בכדי להשלים פרויקט פינוי בינוי תל מונד, יש צורך לפנות תחילה את כל הדיירים על כל רכושם מהבניין. במסגרת הפרויקט, הדיירים עשויים להידרש למצוא מקום מגורים חלופי למשך שנים. אז מימון המגורים החלופיים הוא כמובן על חשבון היזם, אבל עדיין ישנם דיירים רבים שמסיבות לגיטימיות או אפילו לא לגיטימיות, מסרבים למעשה להתפנות מביתם. מקרה זה נקרא מקרה של דייר סרבן שאותו יש לבחון בעיניים משפטיות. השאיפה בחוק היא להוציא את הפרויקט אל הפועל בכל מחיר, וזה אומר שאם סיבות הסירוב הן לא לגיטימיות, יכולות הרשויות לחייב את הדיירים הסרבנים להתפנות מן הבניין. במקרים שהסירוב נובע מסיבות לגיטימיות יש למצוא פתרונות שיאפשרו לכל הדיירים להתפנות בצורה נוחה וראויה ואם פתרונות סבירים כאלה אכן מוצעים, ניתן לחייב את כל הדיירים להתפנות לטובת הפרויקט.

פינוי בינוי תל מונד מתבצע במבנים מיושנים במיוחד בעיר תל מונד, מבנים שלא ניתן לשקם אותם ולחדש אותם כפי שהם ולכן יש צורך להרוס אותם ולבנות אותם מחדש. הדבר החשוב ביותר בפרויקט כזה מבחינת הדיירים, הוא להתנהל בצורה חכמה וזהירה בליווי מקצועי ומשפטי ראוי, על מנת להבטיח את זכויותיהם בפרויקט.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

חברת בדק בית

אילו היו אומרים לכם שיש דרך מצוינת למנוע מעצמכם טעויות בבחירת הנכס להשקעה בוודאי הייתם שמחים לדעת עליה. זוהי בדיוק

חברת אחזקות בחריש

כל בניין צריך תחזוקה וגם כל בניין זוכה לתחזוקה, אבל לא כל בניין יכול לקבל את התחזוקה הנדרשת שלו תחת

חברת אחזקות בעומר

כל בניין צריך תחזוקה וגם כל בניין זוכה לתחזוקה, אבל לא כל בניין יכול לקבל את התחזוקה הנדרשת שלו תחת

חברת אחזקות בתל-אביב

כל בניין צריך תחזוקה וגם כל בניין זוכה לתחזוקה, אבל לא כל בניין יכול לקבל את התחזוקה הנדרשת שלו תחת