תמא 38 בחריש

הבניין שלכם ישן ומיושן ואתם רוצים לברר האם אתם זכאים להשתתף בתכנית תמא 38? ובכן, זה לא כל כך משנה אם אתם מתגוררים בחריש, בתל אביב או בחיפה, שכן תכנית תמא 38 היא תכנית לאומית ממשלתית ולכן מבוססת על קריטריונים שחלים על כל פרויקט תמא 38 לרבות תמא 38 חריש. השאלה היא מהם הקריטריונים הללו והאם על פיהם גם אתם זכאים להשתתף בתכנית? על כך תוכלו ללמוד בשורות הבאות.

מהם הקריטריונים להצטרפות לתכנית תמא 38 בחריש?

כידוע, במסגרת פרויקט תמא 38 חריש, כל עלות הפרויקט חלה למעשה על היזם המבצע שמקבל את הרווח שלו ממכירת דירות חדשות אותן הוא בונה על ראש הבניין, וזאת במסגרת סעיף התמורה של התכנית, ועל פיו יקבל היזם זכויות בניה חדשות בבניין הקיים. התכנית כולה נועדה מלכתחילה לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, אך בכדי לוודא שבתכנית משתתפים אך ורק מבנים שאכן זקוקים לחיזוק והתאמה לסטנדרטים המודרניים של עמידות בפני רעידות אדמה, נקבעו 4 קריטריונים בהם צריך לעמוד המבנה בכדי להיות זכאי להשתתף בתכנית ואלו הם:

  • קבלת היתר בניה לפני 1.1.1980 – השתתפות בתכנית תמא 38 חריש מותנית בכך שהיתר הבנייה שניתן למבנה, ניתן לו לפני הראשון בינואר 1980. זהו התאריך שנקבע כתאריך הקובע לסיווג המבנים כמבנים ישנים מדי, שאינם עומדים בתקנים המודרניים של עמידות בפני רעידת אדמה.
  • מבנה בעל 2 יחידות דיור נפרדות ושטח כולל של 400 מ"ר לפחות – תכנית תמא 38 חלה אך ורק על מבנים משותפים הכוללים 2 יחידות דיור נפרדות לפחות ובעלי שטח כולל של 400 מ"ר לכל הפחות. המשמעות היא שבתים פרטיים לא יכולים להשתתף בתכנית תמא 38 חריש ובכלל.
  • אי עמידה בתקן הישראלי לעמידות מבנים בפני רעידת אדמה – המשמעות היא שכדי להשתתף בתכנית, יהיה עליכם לקבל אישור של מהנדס בניין על כך שהבניין שלכם אינו עומד בתקן.
  • המבנה אינו מיועד להריסה – אם המבנה שלכם מיועד להריסה, לא תוכלו ליישם בו את תכנית תמא 38. במקרה כזה, ייתכן שתוכלו להשתלב בתכנית פינוי בינוי או בתכנית תמא 38-2, שמותאמות למבנים המיועדים להריסה ובנייה מחדש.

תמא 38 בחריש

האם אתם עומדים בקריטריונים הללו? אם אתם עומדים בכל ארבעת הקריטריונים, תוכלו להתחיל להניע תהליך להצטרפות לתכנית תמא 38, אבל לפני כן כדאי ללמוד את התכנית לעומק, להבין בדיוק מה הולך לקרות, מה המשמעויות של התכנית, כמה דירות וכמה דיירים צפויים להצטרף לבניין לאחר תום הפרויקט ומה יידרש מכם כדיירים הנוכחיים של הבניין לאורך הפרויקט. כמו כן, כדאי מאוד לבחור בקפדנות יתרה את היזם המבצע ולקבל ייעוץ משפטי צמוד, הן בהתנהלות שלכם מול היזם המבצע והן ביחס לדיירים החדשים שצפויים להצטרף לבניין וייתכן ויהיו לכם מולם, מעט ניגודי עניינים שכדאי להסדיר מראש.

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

חברת בדק בית

אילו היו אומרים לכם שיש דרך מצוינת למנוע מעצמכם טעויות בבחירת הנכס להשקעה בוודאי הייתם שמחים לדעת עליה. זוהי בדיוק

חברת אחזקות בחריש

כל בניין צריך תחזוקה וגם כל בניין זוכה לתחזוקה, אבל לא כל בניין יכול לקבל את התחזוקה הנדרשת שלו תחת

חברת אחזקות בעומר

כל בניין צריך תחזוקה וגם כל בניין זוכה לתחזוקה, אבל לא כל בניין יכול לקבל את התחזוקה הנדרשת שלו תחת

חברת אחזקות בתל-אביב

כל בניין צריך תחזוקה וגם כל בניין זוכה לתחזוקה, אבל לא כל בניין יכול לקבל את התחזוקה הנדרשת שלו תחת