מודד מוסמך מקצועי

 

אחד מבעלי התפקידים החשוב ביותר בכל תהליך בנייה או שיפוץ הוא מודד מוסמך. המחיר של מודד מוסמך משתנה בהתאם לכל פרויקט אך הוא עומד על כמה אלפי שקלים לכל פרויקט. גובה המחיר מהווה פונקציה ישירה של גודל הפרויקט וכן של מידת המקצועיות והניסיון שיש למודד בתחום. המודד הוא איש מקצוע שלומד את המקצוע המדובר בטכניון או בבית ספר מקצועי שבו הוא מקבל תואר. לאחר מכן הוא עובד עם משרדים מסודרים וזאת בכדי להציע שירות מקצועי ולצבור ניסיון במגוון פרויקטים שונים. בשל כך המחיר משתנה בהתאם לרמה שלו.

מה תפקידו של מודד מוסמך?

בכל פרויקט בנייה טרם מתחילים בהליך הבנייה המודד בודק את השטח ומוסר את המידות שלו באופן מדויק לאדריכל שאחראי על הפרויקט, למהנדסים ולקבלנים. המדידות של המודד רלוונטיות גם לצורך רישום מדוקדק אצל הרשויות וגם בכל הנוגע לשיפוצים שונים שעושים במבנים בנויים. לכל מדידה יש השלכות לא רק בנוגע למחיר של הבניה אלא גם בנוגע לבטיחות של המבנה ועל כן, יש חשיבות רבה לכך שהמודד יהיה מקצועי ומנוסה. טעות כלשהי של המודד יכולה לעלות בחיי אדם, בחישובי חומרים לא נכונים שעלולים לפגוע בפרויקט וכן בחישוב הזמן הרלוונטי לבנייה.

 

https://surveyor1.co.il/    היחידה למדידות מודד מוסמך מקצועי

מדידות עבור בית חדש

מדידות לבית חדש מחייבות הכנה של מפת מדידה בטח. המפה המדוברת מהווה את הבסיס לעבודתו של האדריכל. בהתאם למדידה של השטח האדריכל ידע מהם המאפיינים והמידות של המגרש, מהו המיקום והתנאי שטח, כיצד לבנות את התשתיות וכיצד לתכנן את הגישה למבנה, את הניקוז של המבנה וכל פרט אחר חשוב שנבנה בו. את המדידות יש להגיש גם לרשויות אשר בודקות התאמה לתוכניות ובהתאם לכך רושמות אצלן ברשומות את המידות וכן מאשרות את התוכנית.

מדוע המדידה של המודד היא דבר חשוב בכל תהליך בנייה?

חשוב מאוד לדעת כי המדידות של המודד כוללות בין היתר גם את כל מה שמצוי מסביב למבנה ועל כן, חשוב מאוד לדייק ולשרטט מפה מקיפה ככל האפשר. בכל שלב של הבנייה שבו נחוץ מודד מזמינים אותו בכדי  לקבל תמונת מצב של השטח בהתאם לנתונים שלו גם מקבלים היתרי בנייה. זוהי הסיבה שבגינה מודד חייב להיות אמין וכן לשמור על אתיקה מקצועית ולהקפיד על כללי עבודה איכותיים.

כמה עולה עבודתו של מודד?

עבודת מודד בשיפוצי דירה איננה דומה לעבודת מודד בבנייה של מבנה פרטי או ציבורי ועל כן, גם המחירון של מודד מוסמך מקצועי משתנה בהתאם לאופי העבודה. עוד טרם בוחנים את הביטוח המקצועי של המודד והן את האחראיות שהוא מציע לכם, המחיר יקבע בהתאם לאופי הפרויקט. המחיר כמובן יכול להיות גבוה הרבה יותר ככל שהמודד מקצועי יותר, מנוסה יותר ובעל מוניטין והמלצות. ככל שתבחרו במודד מקצועי ומנוסה יותר כך  הסיכוי שיהיו ליקויים או טעויות שישפיעו על הפרויקט הוא נמוך הרבה יותר.

 

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גיזום עץ לימון

  עצי לימון הם עצים מבוקשים במיוחד. הם משמשים למאכל, לשתייה ואפילו לריפוי הגוף. עצי הלימון המשתייכים למשפחת עצי ההדר

תריסים לחלונות

איש מקצוע שמתמחה בהתקנת תריסים לחלונות מבצע פרויקטים בכל הארץ, של תריסים בהתאמה אישית עם אפשרויות בחירת מגוון מצוין של

היתר בניה לממ"ד

כאנשים שחיים במדינת ישראל, במיוחד בחלקה הדרומי, מי לא היה רוצה שיהיה לו מרחב מוגן בדירה? במקום לסמוך על המקלט

אינסטלטור מומלץ להחלפת ניאגרה

  כשהמים בניאגרה מפסיקים לזרום, זהו תרחיש שעלול להרוס את היום, ולכן חשוב למצוא מיד אינסטלטור מומלץ להחלפת ניאגרה. כאשר

מעוניינים לקבל פרטים על קורס מפקחי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף על הקורס…