לימודי אינסטלציה

295-300x200

אם אתם רוצים להתחיל לקבל עבודות אינסטלציה, אתם יכולים להתחיל כבר היום ובתנאי שאתם יודעים מה שאתם עושים. יחד עם זאת, להתחיל עבודה חדשה בענף הבניין רק בגלל שיש לכם ידי זהב, זה לא ממש רעיון טוב, ולא יידרש הרבה זמן עד שתגלו את זה בעצמכם. ענף האינסטלציה הוא ענף רחב ומגוון, שכולל בתוכו הרבה מעבר לפתיחת סתימות בדירות ובבתים פרטיים וכדי שתוכלו לבחור לעצמכם את הנתיב המתאים לכם, כדאי להשלים מהלך של לימודי אינסטלציה רשמיים. מהם התחומים בהם תוכלו להשתלב עם תעודה? אילו אפשרויות פותחת בפניכם תעודה כזאת? איפה תוכלו ללמוד את מקצוע האינסטלציה? את כל התשובות לכל השאלות, נותנים לכם ממש כאן בשורות הבאות, המומחים של המרכז ללימודי בניין.

מנהלי עבודה באתר בניה

מה לומדים במסגרת לימודי אינסטלציה?

עולם האינסטלציה הוא עולם מגוון מאוד, שאחראי על כל הנושא של הובלת מים צלולים מחד ומי שופכין מאידך. מקצוע זה משלב בתוכו לא מעט סוגים של רכיבים, פתרונות, מכשור וטכניקות עבודה ומעבר לכל אלה, גם לא מעט עקרונות פיזיקליים. אלא שמרבית האינסטלטורים הפועלים בשוק, לא למדו מעולם לימודי אינסטלציה, אלא פשוט התחילו לעסוק בתחום תוך שהם מסתמכים על ידי הזהב שלהם. בפועל, תחום האינסטלציה פותח בפניכם שורה של אפשרויות ונתיבים בהם תוכלו להתקדם ולהתפתח ואת אלה תוכלו להכיר וללמוד בהיקף הנדרש, אך ורק במסגרת לימודים רשמיים בתחום האינסטלציה.

במסגרת לימודי אינסטלציה תלמדו על נושא ההידראוליקה, מושגי יסוד בתחום האינסטלציה, קריאת תכניות אינסטלציה, תכנון מערכות אינסטלציה, הקמת מערכי אינסטלציה מן המסד ועד הטפחות, סוגי משאבות ופעולתן, מכשור אינסטלציה, צנרת מים צלולים, צנרת מי שופכין, בדיקות אינסטלציה, טיפול בתקלות, ניקוז, איתור נזילות מים, תרגול מעשי, ציוד וכלי עבודה, טכניקות עבודה, ניהול עסק ושיווק בענף האינסטלציה. כפי שניתן לראות, בתוך כל נושאי הלימוד הללו, פתיחת סתימות מכוסה תחת הקטגוריה של טיפול בתקלות, ומלבדה ישנם עוד תחומים רבים ונתיבים רבים בהם תוכלו להתפתח בענף האינסטלציה, ובכדי שאכן תוכלו לעשות זאת, יהיה עליכם להשלים את הלימודים הללו, לימודי אינסטלציה.

ראו גם: קורס קבלן שיפוצים

היכן לומדים אינסטלציה?

לימודי אינסטלציה נלמדים כיום במספר מכללות ומוסדות לימוד המלמדים את מקצועות הבנייה השונים, ובכלל זה מציעים גם קורס אינסטלציה. יחד עם זאת, לא בכל מכללה תוכלו ליהנות מאותה תכנית לימודים. ישנן מכללות בהן תוכלו להשלים לימודים בסיסיים למדי במסגרת קורס מקוצר, שיעניק לכם את האפשרות בעיקר לעסוק בתחום האינסטלציה מול המגזר הפרטי או לחילופין, תוכלו להשתלב בתכנית לימודים מעמיקה ורחבה יותר, שתעניק לכם כלים ומעגלי ידע שיאפשרו לכם להשתלב בפרויקטי בנייה גדולים ובשלל פרויקטים בענפי התעשייה השונים. בין היתר תוכלו לעסוק בתכנון של מערכי אינסטלציה למבנים ותשתיות, הקמת מערכי אינסטלציה למבנים, מפעלי תעשייה וקווי ייצור או התמחות בתחומי אינסטלציה ספציפיים כמו שאיבה והגברת לחץ.
בבחירת מוסד הלימוד בו תשלימו לימודי אינסטלציה, חשוב לבחון תחילה את תכנית הלימודים "היבשה" וכן כדאי לבחון את המוניטין של מוסד הלימוד, עד כמה הוא מוכר ועד כמה הבוגרים שלו ידועים ככאלה שהצליחו להתברג בעמדות בכירות בענף הבניין והתשתיות. המרכז ללימודי בניין מציע לכם מגוון רחב של קורסים, השתלמויות ולימודים במקצועות הבניין ובכלל זה מציע גם לימודי אינסטלציה עם סגל מרצים מקצועיים, לימודים עיוניים נרחבים מאוד וכמובן תרגול מעשי ורכישת מיומנויות במסגרת תהליך הלימוד.

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כללי

קורס עוזר בטיחות

בשנים האחרונות חלה עלייה מדאיגה בהיקף תאונות העבודה באתרי בניה, מה שהוביל את כנסת ישראל לחוקק סדרה של חוקים ותקנות

כללי

קורס קבלן שיפוצים

בישראל ישנם אלפי אנשי מקצוע העוסקים בתחום השיפוצים, אך מעולם לא עברו הכשרה מקצועית רשמית בתחום. הכשרה זו יכולה להיראות

כללי

קורס פיקוח בניה

מפקח בניה הוא תפקיד שלא מעט עובדים ובעלי מקצוע בענף הבניין היו רוצים לרכוש לעצמם והאמת היא שגם כל אחד

כללי

מנהל עבודה בבניין קורס

אחד ממסלולי הקידום השכיחים ביותר בענף הבניין הוא המסלול של מנהל עבודה באתרי בנייה. בין כלל התפקידים הקיימים בפרויקט בנייה

מעוניינים לקבל פרטים על קורס מפקחי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף על הקורס…