כל מה שצריך לדעת על קורס ממונה בטיחות

shield-icons-with-correct-wrong-symbols_1017-20816
צילום freepik

חושבים ללמוד קורס ממונה בטיחות ולהשתלב בתחום? הגעתם למקום הנכון. אז לפני שאתם ממהרים להירשם, אנחנו פה על מנת לעשות לכם קצת סדר בבלגן.

מה החשיבות של קורס ממונה בטיחות, מה לומדים בקורס ומה תנאי הקבלה? כל התשובות לפניכם.

קורס ממונה בטיחות – החשיבות

אין זה משנה אם מדובר בעבודה בגובה או בעיסוק יום יומי עם חומרי מסוכנים לבני אדם, אין ספק שעל בטיחות אסור להתפשר ושהיא מהווה את אחד האספקטים החשובים בתחום.

בעקבות הדרישה ההולכת וגוברת לבעלי מקצוע מיומנים בתחום הבטיחות, החלו מכללות וארגונים שונים בארץ להעביר קורסים שכל מטרתם היא להכשיר את המשתתפים לעמוד בכל האתגרים שענף העבודה יכול להציב בפניהם.

בסופו של דבר לממונה על הבטיחות בעבודה יש חשיבות מכרעת בכל הקשור לשמירה על בטיחות העובדים בסביבת העבודה ועל רווחתם, ומכאן נובעת החשיבות שבלימודים האלה.

מעבר לעובדה שמדובר בקורס שעשוי להקפיץ את הקריירה שלכם לשיאים חדשים, ברוב המקרים מדובר על לימודים מוכרים מטעם המשרד לכלכלה, כך שבסוף הקורס המשתתפים יקבלו תעודה ממשלתית.

מה לומדים בקורס ממונה בטיחות?

לאור העובדה שבשנים האחרונות תאונות העבודה הפכו לנפוצות יותר ויותר, עלה הצורך בהקניית כלים שיספקו למשתתפים יכולת לשפר ולייעל את סביבת העבודה ובתוך כל לצמצם את הסיכוי לתאונות עבודה במתחם.

במסגרת הקורס המשתתפים יחשפו לכל מושגי היסוד החשובים בענף. בנוסף, המשתתפים ייקחו חלק בסיורים לימודיים במפעלים כאלה ואחרים, על מנת להכיר את התחום מקרוב וליישם את המושגים שלמדו בשטח.

קורס ממונה בטיחות – תנאי קבלה

אם אתם מעוניינים להשתלב בקורס ולעסוק בתחום שירותי ממונה בטיחות, עליכם להיות בעלי הכשרה מתאימה בעבודה בתעשייה, כמו גם ניסיון מעשי בתחום. מהנדסים ובוגרי תואר ראשון בתחומים כמו טכנולוגיה למשל יצטרכו להוכיח שיש להם ניסיון של שנתיים לפחות בתחום. במידה ואתם הנדסאים או טכנאים, תצטרכו להוכיח שיש לכם ניסיון של 3 שנים לפחות בעבודה הרלוונטית.

כמובן שברוב המרים תצטרכו לעבור ראיון אישי שמטרתו לבדוק את ההתאמה שלכם ללימודים. בחלק מהמכללות ידרשו המשתתפים להפגין רמה גבוהה גם בשפה האנגלית. בסופו של דבר, תוכלו להשתלב בחברות גדולות בתחום, כמו אילן זדה – שירותי בטיחות בעבודה.

ממונה בטיחות בעבודה – קצת על התפקיד

ממונה הבטיחות הוא הדמות הכי חשוב באתר הבנייה, זו שמחזיקה באחריות הכוללת לתחום הבטיחות באתר. קבלן בנייה למשל שלא מעמיד ממונה בטיחות באתר עובר על החוק וצפוי לקנסות בחוק.

באופן כללי במסגרת תפקידו של ממונה הבטיחות הוא לנהל יומן בטיחות, להיות אחראי על ציוד הבטיחות באתר וכמובן לוודא שכל העובדים במתחם עברו את ההדרכות הרלוונטיות להם.

ממונה הבטיחות ימפה מראש את ההתנהלות במתחם ויספק מענה גם לבטיחות בפרויקט בכלל, וגם לבטיחות בפרויקטים משניים באתר, שעשוי לכלול גם עובדים זמניים במתחם.

ולבסוף נציין את מטרתו המרכזית של הממונה על הבטיחות – לצמצם כמה שיותר את הסיכוי לתאונות עבודה ושכל העובדים יחזרו הביתה בשלום.

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר
בלוג

מחזור חומרים

מיחזור הוא תהליך של הפיכת חומרי פסולת לחומרים או מוצרים חדשים. ישנן דרכים רבות למיחזור, אך הדרך הנפוצה ביותר היא

איטום חיצוני למבנה: כל הדרכים

איטום חיצוני למבנה הוא תהליך המגן על חוץ המבנה. זה נעשה כדי למנוע חדירת מים, אוויר ואלמנטים אחרים לתוך המבנה.

איך אפשר לטפל בייבוש נזקי מים?

נזקי מים מייבשים הם כאשר מים מחלחלים לתוך בניין וגורמים להתנפחות העץ. זה יכול להוביל לצמיחת עובש, קילוף צבע ובעיות

השלבים לקבלת היתר בנייה

בדרך כלל נדרשים היתרי בנייה לפני תחילת הבנייה באתר. בחלק מתחומי שיפוט ניתנים היתרי בנייה על ידי העירייה או מועצת

מעוניינים לקבל פרטים על קורס מפקחי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף על הקורס…