התקנת אינטרקום בניין: איך זה עובד?

אם עדיין אין לכם אינטרקום בבניין, זה הזמן להתקדם לשנת 2021 ולהתקין אחד. האינטרקום יאפשר לכם לגלות בכל פעם שמישהו בא אליכם לביקור, בכל פעם שיש שליח שרוצה לשלוח לכם חבילה ולשלוט בנכנסים אליכם הביתה. יש היום גםמערכות אינטרקום מתקדמות שבעצם משלבות גם מצלמה ואז אפשר לא רק לדבר עם מי שנמצא למטה, אלא גם לראות אותו. למעשה, התקנת אינטרקום בניין היא מערכת תקשורת נפוצה בבניינים רבי קומות. בעלות צנועה יחסית, תוכלו לקבל מערכת חיוג שכוללת אינטרקום שמשדר לכל הבניין. יתר על כן, תוכלו לשפר את אבטחת הבניין באמצעות רמקול דלת כניסה שמאפשר לדיירים לדבר עם המבקרים לפני פתיחת הדלת. אם מסתכלים על עלותה של המערכת מגלים כי מדובר בכמה מאות שקלים בודדים לכל דייר.

התקנת אינטרקום בניין דורשת יכולת מקצועית גבוהה כמו גם משימות חיווט. חלק ממערכות האינטרקום החדשות משתמשות במודולים אלחוטיים שמונעים באמצעות סוללות על מנת להאריך את תפקוד המערכת מבלי לקדוח תעלות להצבת חוטים בקירות.

מאפייני מערכות אינטרקום

למערכת אינטרקום יש מוקד מרכזי אחד: תחנת המאסטר, שמכילה את המעגלים האלקטרוניים לתקשורת הקולית. תחנות אינטרקום אופייניות, שמאפשרות האזנה ומענה, כוללות רמקולים שמשמשים כמיקרופונים במהלך התשובה, ומתג להעברה ממצבי פעולת האזנה לדיבור.

התקנת אינטרקום בניין מורכבת מתחנת אב שמותקנת בדלת הכניסה לבניין, מספר תחנות משנה פנימיות ותחנת משנה חיצונית, שממוקמת בדרך כלל בדלת הכניסה וכוללת את הכפתור לפעמון הדלת או לצלצולים.

כל הפעולות נשלטות על ידי תחנת האב

הפעלה או כיבוי של הכוח ובחירת תחנת שיחות מאפשרת לתקשר רק לתחנת משנה אחת בכל פעם, או לכל התחנות בבת אחת מתחנת המאסטר, והתחנה היחידה שאליה אתם מתקשרים היא היחידה שיכולה להשיב. הפעלת לחצן הדיבור או המענה מנתקת את צליל הפעמון למשך כל השיחה.

אפשרויות קלות של התקנת אינטרקום בניין

כל חלקי המערכת המובנית, כולל תחנת המאסטר, מיוצרים מחומרים דקים מספיק כך שניתן לבצע התקנת אינטרקום בנין על קיר בחורים שנקדחים לחלל הקיר.

תחנת המאסטר תתאים בדרך כלל לכל סוגי הקירות. כל החיווט יכול להיות מוסתר אם מנתבים אותו דרך הקיר ולאורך כמה מהקורות מתחת לרצפה.

עלות התקנת אינטרקום בניין

עלות התקנת אינטרקום בניין יכולה לנוע בין 2,500-3,000 ₪ לפני מע"מ. המחיר כולל התקנת שפופרת אינטרקום אנלוגי לכל דירה, בעלות שנעה בין 150-300 ₪ לפני מע"מ.כך, למשל, לבניין עם 10 דירות, מחיר ההתקנה יעמוד על סכומים שבין 4,000-6,000 ₪, מה שאומר שכל דייר יידרש לשלם בין 400-600 ₪. כמובן ששווה לאתר חברה מקצועית לביצוע ההתקנה, לבחור אינטרקום שמתאים לצרכים של הדיירים ושל הבניין, להתייעץ עם איש המקצוע לגבי תהליך ההתקנה ורק אז לבחור.

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר
בלוג

מחזור חומרים

מיחזור הוא תהליך של הפיכת חומרי פסולת לחומרים או מוצרים חדשים. ישנן דרכים רבות למיחזור, אך הדרך הנפוצה ביותר היא

איטום חיצוני למבנה: כל הדרכים

איטום חיצוני למבנה הוא תהליך המגן על חוץ המבנה. זה נעשה כדי למנוע חדירת מים, אוויר ואלמנטים אחרים לתוך המבנה.

איך אפשר לטפל בייבוש נזקי מים?

נזקי מים מייבשים הם כאשר מים מחלחלים לתוך בניין וגורמים להתנפחות העץ. זה יכול להוביל לצמיחת עובש, קילוף צבע ובעיות

השלבים לקבלת היתר בנייה

בדרך כלל נדרשים היתרי בנייה לפני תחילת הבנייה באתר. בחלק מתחומי שיפוט ניתנים היתרי בנייה על ידי העירייה או מועצת

מעוניינים לקבל פרטים על קורס מפקחי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף על הקורס…