איך תוכלו לגרום לעובדים להשתמש בציוד בטיחות?

קרדיט תמונה: freepik

האם אתם יודעים כי בכל שנה עשרות אלפי עובדים בישראל נפצעים בזמן העבודה? על רוב המקרים אינכם שומעים כי הם נמצאים מתחת לרדאר, כך שאתם מפספסים אותם. אך אינכם יכולים לטמון את הראש בחול לגבי כל מה שקשור לבטיחות העובדים בזמן העבודה. כל עובד שמגיע אליכם לעסק חייב לקבל ציוד בטיחות שאמור להגן עליו בעת ביצוע העבודה. בו בזמן יהיה עליכם לדאוג כי כל אחד מהעובדים ישתמש בציוד שאותו סיפקתם לו. האינטרס להשתמש בציוד הבטיחות הוא גם שלכם וגם של העובד, אך לא תמיד זה קורה הלכה למעשה. מה תוכלו לעשות כדי לגרום לעובדים שלכם להשתמש באופן קבוע בציוד הבטיחות שסיפקתם להם?

 

תראו לעובדים דוגמה אישית

איך אתם יכולים לדרוש מהעובדים להשתמש בציוד הבטיחות, אם אינכם עושים זאת? ציוד בטיחות נועד גם עבורכם וגם עבור העובדים שעובדים יחד אתכם. לכן בכל פעם שאתם מגיעים למקום העבודה תדאגו שיהיה עליכם את ציוד הבטיחות. מעבר לכך תהיו הראשונים ששמים את הציוד כאשר עושים פעולה מסוימת. אם אתם תראו דוגמה אישית לא תהיה סיבה שהעובדים לא יעשו מה שאפשר כדי לחקות אתכם. במקרה הזה אתם רוצים שהעובדים יחקו אתכם על מנת שתוכלו לשמור עליהם ותחסכו לעצמכם כאבי ראש מיותרים.

 

תרכשו ציוד בטיחות איכותי

תוכלו למצוא לא מעט סוגים שונים של חנויות שמוכרות ציוד בטיחות. כדי שהעובדים ירצו להשתמש בציוד שאתם נותנים להם יהיה עליכם לרכוש להם ציוד איכותי. אם הציוד לא יהיה איכותי, מן הסתם שהעובדים יעשו כל מה שאפשר כדי לא להשתמש בו. אך אם הציוד יהיה איכותי ונוח, אין שום סיבה שהעובדים לא ירצו להשתמש בו. הרי האינטרס שלהם יהיה לשמור על הבריאות שלהם ולא להיפצע בזמן העבודה.

 

הסבירו את החשיבות

חלק גדול מאוד מהעובדים לא משתמש בציוד בטיחות בגלל חוסר מועדות. הם לא מבינים עד כמה הציוד משמעותי או עד כמה מה שהם עושים עלול להיות מסוכן. אם אתם רוצים שהעובדים ישתמשו בציוד שרכשתם באופן קבוע יהיה עליכם להסביר את החשיבות. ברגע שהם יבינו את החשיבות לא תהיה סיבה הגיונית שהם לא ישתמשו בציוד. הרי מי לא ירצה להגן על הבריאות שלו, ולהימנע מכל מיני בעיות שעלולות לצוץ?

 

תטפלו בתלונות בקביעות

אינכם יכולים להגיע למצב שבו אתם לא מטפלים בתלונות כמו שצריך. קיבלתם תלונה על עובד שלא משתמש בציוד שרכשתם? תדאגו לטפל בתלונה כמו שצריך. ציוד בטיחות זה לא מותרות, זה הקו שאתם צריכים להראות כלפי העובדים. אם העובדים יבינו שאין מקום למשחקים, הם לא ינסו למתוח את הגבול. אם אתם תראו שאתם לא באמת מקפידים על העניין, כל עובד יוכל לקחת את החוק לידיים שלו.

תוכן עניינים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר

מודד מוסמך מומלץ בישראל

מודד מוסמך הוא איש מקצוע המוסמך למדוד ולהעריך שווי של נכס, קרקע או בניין. הם יכולים להציע עצות מה כדאי

בלוג

עוד על אנרגיה סולארית בישראל

מדינת ישראל, כידוע לכל אחד, היא מדינה שנהנית ממזג אוויר קייצי במשך קרוב ל-9-10 חודשים, כאשר גם בעונת החורף הקצרה,

בלוג

תיקון גגות רעפים

גגות רעפים הם סוג של גג המורכב מחתיכות קטנות ושטוחות של קרמיקה או אבן. הם משמשים בדרך כלל באזורים שבהם

מעוניינים לקבל פרטים על קורס מפקחי בניה?

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף על הקורס…